Apie mus
Kas yra paliatyvioji pagalba?
Paliatyvioji pagalba – tai visaapimanti (medicininė, socialinė, psichologinė, dvasinė) pagalba ligoniams, sergantiems progresuojančia nepagydoma liga, ir jų artimiesiems.
Mūsų teikiamos Paliatyviosios pagalbos uždaviniai:
· Malšinti ir valdyti skausmą;
· Siekti kuo geresnės paciento gyvenimo kokybės, padėti išlaikyti maksimalų aktyvumą iki mirties;
· Grindžiant komandinio darbo principu, integruojama socialinę, dvasinę ir psichologinę pagalbą;
· Teikti pagalbą ligoniui ir jo artimiesiems ne tik paciento ligos metu, bet, esant poreikiui, netekties ir/ar gedėjimo metu.
Teikiant paliatyviąją pagalbą laikomasi požiūrio, jog gyvenimas ir mirtis yra natūralūs procesai, todėl nėra siekiama nei pagreitinti, nei nutolinti mirties.
Paliatyvioji pagalba namuose
Paliatyvioji pagalba teikiama namuose reikalingų paslaugų suteikimas pacientms artimoje aplinkoje. Paliatyviosios pagalbos specialistų komandą, lankančią pacientus namuose, sudaro: gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, socialinis darbuotojas, kineziterapeutas, medicinos psichologas.
Dienos stacionaras
Dienos centre pacientai leidžia laiką dienos metu. Čia jie taip pat gauna visas reikalingas paslaugas: gydytojų konsultacijas, bendrosios praktikos slaugytojų, psichologinę ar socialinę pagalbą, organizuojami bei vykdomi grupiniai užimtumo užsiėmimai, atokvėpio valandėlės.
Pagalba artimiesiems
Emocinė pagalba
Savanorystė
Pagal paliatyviosios pagalbos teikimo prinicpus šalia specialistų komandos pagalbą teikia ir savanoriai. Savanoriais gali tapti visi asmenys norintys skirti savo laiką padėti sunkiai sergantiesiems ir pabaigę specialius savanorių mokymus. Reikalavimai ir amžiaus ribojimai savanoriams priklauso nuo srities, kurioje jie savanoriauja, t.y. pagalba pacientui ir jo lankymas, emocinės paramos teikimas ligoniui ir jo artimiesiems, administracinė veikla ar kt.
Norintys įprasminti savo buitį, asmenys gali kreiptis į Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centrą.