VšĮ Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras

Esame skirti tam, kad padėtume Jums

Apie mus

Kas yra paliatyvioji pagalba?

Paliatyvioji pagalba – tai visaapimanti (medicininė, socialinė, psichologinė, dvasinė) pagalba ligoniams, sergantiems progresuojančia nepagydoma liga, ir  jų artimiesiems.

Mūsų teikiamos Paliatyviosios pagalbos uždaviniai:

·      Malšinti ir valdyti skausmą;

·      Siekti kuo geresnės paciento gyvenimo kokybės,  padėti išlaikyti maksimalų aktyvumą iki mirties;

·      Grindžiant komandinio darbo principu, integruojama socialinę, dvasinę ir psichologinę pagalbą;

·      Teikti pagalbą ligoniui ir jo artimiesiems ne tik paciento  ligos metu, bet, esant poreikiui, netekties ir/ar gedėjimo metu.

Teikiant paliatyviąją pagalbą laikomasi požiūrio, jog gyvenimas ir mirtis yra natūralūs procesai, todėl nėra siekiama nei pagreitinti, nei nutolinti mirties.


Paliatyvioji pagalba namuose

Paliatyvioji pagalba teikiama namuose  reikalingų paslaugų suteikimas pacientms artimoje aplinkoje. Paliatyviosios pagalbos specialistų komandą, lankančią pacientus namuose, sudaro: gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, socialinis darbuotojas, kineziterapeutas, medicinos psichologas.


Dienos stacionaras

Dienos centre pacientai leidžia laiką dienos metu. Čia jie taip pat gauna visas reikalingas paslaugas: gydytojų konsultacijas, bendrosios praktikos slaugytojų, psichologinę ar socialinę pagalbą, organizuojami bei vykdomi grupiniai užimtumo užsiėmimai, atokvėpio valandėlės.


Pagalba artimiesiems

Rūpinimasis sergančiuoju pareikalauja daugybės žmogiškųjų resursų.  Tai sukelia tiek fizinę, tiek ir emocinę įtampą slaugantiems bei kitiems artimiesiems. Paliatyviosios pagalbos specialistų komanda  užtikrina ir emocinės pagalbos teikimą ligoniui ir jo artimiesiems slaugymo laikotarpiu bei patyrus netektį.


Emocinė pagalba

Teikiant paliatyviąją pagalbą tenkinami ir emociniai, socialiniai ir dvasiniai poreikiai. Kartais kasdieniai įvykiai ir rūpesčiai gali sukelti ir didesnes emocines problemas: labiau nei įprastai pablogėjusią nuotaiką, padidėjusį nerimą. Psichologo ar psichoterapeuto konsultacijos - tai galimybė pacientams ir jų artimiesiems konfidencialiai pasikalbėti apie bet kokius išgyvenamus įvykius ar sunkumus. Kalbėjimasis su neutraliu žmogumi gali padėti išanalizuoti mintis ir jausmus, suvokti kas vyksta ir išsiugdyti gebėjimą įveikti sunkumus. Liga gali paskatinti žmones kelti svarbius klausimus, ieškoti prasmės. Tokiu atveju svarbi dvasinė pagalba, kalbantis su tokiu žmogumi, kuris gali suteikti laiko ir erdvės išsakyti tokio pobūdžio rūpesčius. Dvasininkas gali būti kviečiamas teikti naudingą pagalbą.

 


Savanorystė

Pagal paliatyviosios pagalbos teikimo prinicpus šalia specialistų komandos pagalbą teikia ir savanoriai. Savanoriais gali tapti visi asmenys norintys skirti savo laiką padėti sunkiai sergantiesiems ir pabaigę specialius savanorių mokymus. Reikalavimai ir amžiaus ribojimai savanoriams priklauso nuo srities, kurioje jie savanoriauja, t.y. pagalba pacientui ir jo lankymas, emocinės paramos teikimas ligoniui ir jo artimiesiems, administracinė veikla ar kt.

Norintys įprasminti savo buitį, asmenys gali kreiptis į  Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centrą.